ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΠΑΟΚ  4-0 Β  — Τη χειρότερη φετινή του εμφάνιση πραγματοποίησε ο ΠΑΟΚ στο ντέρμπι του γηπέδου Καραϊσκάκη και γνώρισε την ήττα με 4-0 από τον Ολυμπιακό. Ο Δικέφαλος παρουσιάστηκε αδύναμος επιθετικά και με κενά στον αμυντικό τομέα και ουσιαστικά πλήρωσε την κατάρρευση του δευτέρου ημιχρόνου.

— Στο πρώτο 45λεπτο οι παίκτες του Χουμπ Στέφενς δεν κατάφεραν να γίνουν απειλητικοί για την εστία του Ρομπέρτο μένοντας μακριά από την αντίπαλη περιοχή και πλήρωσαν μια στιγμή αδράνειας. Ο κορυφαίος του γηπέδου Κάμπελ έβγαλε τη σέντρα στην πλάτη της άμυνας και ο Μήτρογλου με προβολή άνοιξε το σκορ.

— Στο ημίχρονο ο Στέφενς προσπάθησε να αλλάξει την εικόνα της ομάδας. Εβαλε τον Ολίσε στη θέση του Στοχ, ωστόσο, μετά ο Ολυμπιακός έκανε το 2-0 με τον Σαβιόλα και στη συνέχεια ο ΠΑΟΚ παρουσίασε πολύ κακή εικόνα. Δέχτηκε άλλα δύο γκολ μη μπορώντας να αντιδράσει στο παιχνίδι των γηπεδούχων και γνώρισε την ήττα.

— Ολυμπιακός: Ρομπέρτο, Σαλίνο, Μανωλάς, Σιόβας, Χολέμπας, Μανιάτης (78′ Μασάντο), Σάμαρης, Φουστέρ, Κάμπελ, Σαβιόλα (63’ Ντομίνγκες), Μήτρογλου (78′ Μπονγκ)
ΠΑΟΚ: Χακόμπο, Σκόνδρας, Κατσουράνης, Κατσικάς, Λίνο, Τζιόλης, Λάζαρ (74’ Νίνης), Λούκας, Στοχ (46’ Ολίσε), Αθανασιάδης, Σαλπιγγίδης (62’ Βούκιτς)

Κίτρινη κάρτα: Λάζαρ, Αθανασιάδης — ΠΗΓΗ: ΠΑΟΚ

Τα γκολ
Στο 36΄: Σεντράρει ο Κάμπελ από δεξιά, ο Μήτρογλου πετάγεται και πλασάρει τον Χακόμπο… Ολυμπιακός – ΠΑΟΚ  1-0.
Στο 60΄: Με πάσα του Κάμπελ, ο αμαρκάριστος Σαβιόλα πλασάρει τον Χακόμπο…. Ολυμπιακός – ΠΑΟΚ  2-0.
Στο 74΄: Κόρνερ για τον Ολυμπιακό, άνετος ο Φούστερ κεφαλιά και…. Ολυμπιακός – ΠΑΟΚ  3-0.
Στο 80΄: Η “σφραγίδα” μιας ΔΙΚΑΙΗΣ ΗΤΤΑΣ: Ο πολύ καλός χθες Κάμπελ, μετά από τρέξιμο στο τέλος πέφτει μόνος του, αλλά μια ακόμα άθλια συμπεριφορά της άμυνας του ΠΑΟΚ, όπου τρεις παίκτες συμπεριφέρθηκαν σαν να μην έβλαπαν που είναι η μπάλα, έδωσαν το δικαίωμα στον…. ξαπλωμένο Κάμπελ, να γράψει το Ολυμπιακός – ΠΑΟΚ  4-0.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΠΑΟΚ  4-0 ΑΧΕΙΡΟΤΕΡΟΣ ΠΑΙΚΤΗΣ
Δεν μπορείς να βρεις διακριθέντες στον ΠΑΟΚ.
ΧΑΣΑΜΕ ΔΙΚΑΙΑ με χειρότερο παίκτη και με διαφορά, τον προπονητή Χουμπ Στέφενς. Ο άνθρωπος έχει πρόβλημα και το ότι πολλά παιχνίδια τα έχει δει από την εξέδρα, δείχνει ότι η μέχρι τώρα πορεία του ΠΑΟΚ, δεν οφείλεται σ΄ αυτόν.